Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді

Добрий вечір, після проходження курсу хіміотерапії у мене почало сильно випадати волосся (буквально клаптями). Можете підказати, що втирати в голову в разі випадіння волосся? Можливо, є мазі або настоянки, які допоможуть відновити ріст волосся. Чи потрібно записуватися на прийом до трихолога для призначення медикаментозного лікування? І взагалі, чи можливо зупинити випадіння? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 17.04.2024

Добрий вечір, на жаль, після пройденого вами курсу хіміотерапії це природний процес. Це гостре телогенне випадіння волосся, яке зупинити неможливо. Але потім з часом, коли минає дія хіміотерапії, волосся, як правило, відновлюється від півроку до року, стає жорсткішим і товщим. Тож на цьому етапі я рекомендую нічого не втирати, не мазати і не приймати жодного медикаментозного лікування.

Віцинська Олена Ігорівна
Лікар дерматолог-трихолог. Вища категорія.
Доброго дня, мені 45 років, раніше було досить густе, хоч і коротке волосся. Однак близько шести місяців тому волосся почало випадати на невеликих ділянках голови. Після огляду та трихоскопії лікар діагностував вогнищеву алопецію. Як довго триває вогнищева алопеція? Чи можна її зупинити?
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день, такий діагноз, як вогнищева алопеція, - це хронічне захворювання аутоімунного характеру, яке вилікувати повністю практично не можливо, але можна ввести в ремісію. Період випадіння може тривати по-різному. У лікуванні цієї проблеми необхідний комплексний підхід. Необхідно пройти повне обстеження організму, здати всі призначені лікарем аналізи, виявити причину появи цього захворювання, визначити ступінь тяжкості. Далі розписати план лікування і рекомендації.

Віцинська Олена Ігорівна
Лікар дерматолог-трихолог. Вища категорія.
Доброго дня, син нещодавно повернувся з дитячого табору. Коли в нього почався свербіж у ділянці голови, то я одразу зрозуміла причину й оглянула голову сина. Припущення підтвердилося, я побачила кілька живих особин вошей. Підкажіть, чи можна виводити вошей перекисом водню? Чи потрібно використовувати якийсь шампунь або медичний препарат?
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день, такий спосіб як виведення вошей за допомогою перекису водню я не практикую. Зараз досить багато спеціалізованих препаратів, які можна придбати в аптеці. Я рекомендую препарати з діючою речовиною перметрин. Це різні спреї або шампуні, наприклад такі, як перметрин або пара плюс. Ці препарати призначені для зовнішнього використання. Як правило, їх розпилюють на шкіру волосистої частини голови і на всю довжину волосся. Після нанесення необхідно витримати зазначений час в інструкції і змити шампунем. За необхідності можна повторити цю процедуру.

Віцинська Олена Ігорівна
Лікар дерматолог-трихолог. Вища категорія.
Добрий вечір, кілька тижнів тому в мене був незахищений статевий акт із новою партнеркою. Через 10 днів у мене почали з'являтися симптоми: свербіж в уретрі, дискомфорт у промежині, біль під час ерекції, часте сечовипускання і неприємні відчуття над лобком. Телефоном лікар сказав, що потрібно прийти на прийом для огляду і взяття мазка на хламідіоз. Як беруть мазок у чоловіків на хламідіоз? Чи боляче це?
Відповідь: 17.04.2024

Прояви уретриту у чоловіків через 7-15 днів після незахищеного статевого акту з новим партнером, є імовірним проявом інфекцій, які передаються статевим шляхом (ІПСШ). Якщо вчасно не звернутися до лікаря, можлива міграція інфекції на інші чоловічі статеві органи, такі як: простата, сім‘яні міхурці, придатки яєчок та інші. Для підтвердження захворювання на ІПСШ потрібно пройти обстеження у вигляді лабораторної та апаратної діагностики. Загальний аналіз сечі та крові, інфекційні маркери до сифілісу, ВІЛ, гепатитів В,С, ПЛР зішкріб зі слизової уретри, мазок з уретри на бактеріальний посів для виявлення патогенної мікрофлори та УЗД органів малого тазу та органів калитки для виключення міграції інфекції на інші статеві органи. Аналізи крові та сечі потрібно здавати натще. ПЛР та бак. посів береться при умові, що після останнього сечовипускання пройшло більше 2 годин. При взятті ПЛР зішкрібу з уретри, пацієнти відчувають певний дискомфорт під час процедури та невеликий періодичний дискомфорт під час сечовипускання протягом доби.

Доброго дня, близько року тому уролог допоміг мені позбутися варикоцеле. Однак кілька тижнів тому я відчув знайомий тягнучий біль у ділянці яєчок, дратівливість і дивну зміну форми мошонки з одного боку. Скажіть, як визначити рецидив варикоцеле?
Відповідь: 17.04.2024

Варикоцеле – це захворювання, яке проявляється розширенням вен сім'яного канатика, а наслідком є погіршення тонусу венозного сплетіння та клапанів яєчкової вени. Проявляється незначним збільшенням розмірів яєчка, тягнучим болем, дратівливістю та можливим зниженням фертильності. Має місце і рецидив цього захворювання після операції. Для підтвердження рецидиву потрібно пройти певні обстеження, а саме: загальний аналіз сечі, загальний аналіз крові, тестостерон загальний/вільний, онкоскринінг, спермограма та УЗД органів мошонки. Якщо за даними аналізів маємо підтвердження рецидиву, рекомендується підібрати більш дієвий метод оперативного лікування. Такими є: лапароскопічна варикоцелектомія або ендоваскулярна емболізація.

Здрастуйте, після незахищеного сексу в мене з'явився дивний наріст у ділянці пеніса, який має рівні краї, гладку текстуру та рожево-червоний колір. Чи може це бути сифіліс? Який вигляд має шанкр під час сифілісу в чоловіків? Які аналізи мені потрібно здати, щоб зрозуміти, з яким захворюванням я зіткнувся?
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день! Лікар не може без візуального огляду сказати у вас сифіліс чи ні. Для постановки діагнозу вам потрібно обов'язково звернутись до лікаря уролога або венеролога. На прийомі після огляду лікар призначить вам певний спектр обстежень, які потрібні для підтвердження або спростування діагнозу сифіліс. Шанкр при сифілісі у чоловіків має вигляд ерозії, іншими словами «виїмки» червоного кольору з нерівними краями, що дуже не приємно пече та зудить.

Горбаченко Петро Миколайович
Лікар-уролог. Перша категорія.
Доброго дня, я зіткнувся з вираженим набряком калитки, частим і болючим сечовипусканням, болем у ділянці паху і лихоманкою. Коли звернувся до уролога, то після збору анамнезу і фізикального огляду лікар майже відразу діагностував гідроцеле. Підкажіть, як швидко розвивається гідроцеле? Що впливає на його зростання?
Відповідь: 17.04.2024

Здрастуйте! Гідроцеле, відома також як водянка яєчка, є станом, за якого утворюється збільшений об'єм рідини в мішкоподібному просторі мошонки. У дорослих людей причини гідроцеле фактично обмежені, це можуть бути: травми, варикоцеле або недоліки в лікуванні запальних захворювань сечостатевої системи. Розвиток гідроцеле може відрізнятися залежно від її причини. Після травми вона може швидко наростати, тоді як при запальних захворюваннях цей процес може тривати місяці. На зростання гідроцеле впливає причина його появи.

Горбаченко Петро Миколайович
Лікар-уролог. Перша категорія.
Доброго дня, коли в мене з'явилося виражене провисання мошонки, відчуття важкості в ділянці паху, загальна слабкість і передчасна еякуляція, то я одразу записався до уролога. Після огляду та пальпації лікар діагностував варикоцеле. Я вже проходжу призначений курс терапії, однак у мене виникло запитання. Які фізичні вправи не можна робити за варикоцеле?
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день! При діагнозі варикоцеле заборонена будь-яка фізична активність, при якій будуть напружуватись м'язи пресу (передньої черевної стінки). Також не бажано займатись важкою атлетикою (підняття великої ваги), щоб не перенавантажувати вени малого таза та нижніх кінцівок. Також не можна займатись велоспортом та їздити на мотоциклі.

Горбаченко Петро Миколайович
Лікар-уролог. Перша категорія.
Доброго дня, через запаморочення, кілька непритомностей, пітливість і різкі перепади настрою лікар направив мене на аналізи крові. Скажіть, чи можна пити воду, якщо здаєш аналіз крові? Чи не вплине це на результати?
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день! Так, воду можна пити у будь-якій кількості перед здачею крові! Головне, щоб кров для аналізу здали на голодний шлунок, тобто не їли їжу протягом 8-14 годин перед процедурою. Також варто утриматися від паління за годину до аналізу, уникати вживання алкоголю, а також фізичних і емоційних навантажень. Якщо ви приймаєте будь-які ліки, краще проконсультуватися з лікарем щодо можливості проведення аналізу на фоні прийому препаратів або можливості припинення їх застосування перед здачею аналізів.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра.
Доброго дня, доньці 15 років, вона планово здавала аналіз сечі, результати якого були дуже дивними. Підкажіть, що може спотворити аналіз сечі? Можливо, неправильний забір або зберігання біоматеріалу так вплинули на результати.
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день! Повпливати на результат аналізу сечі може не правильність підготовки до забору та сам забір біоматеріалу. Підготовка включає в себе утримання від фізичних навантажень та виключення в їжі продуктів, що можуть вплинути на забарвлення сечі, уникнення прийому в останні 5-7 днів антибіотикотерапії та відсутність в ці дні менструації. Для правильної інтерпретації аналізу сечі вам потрібно звернутись до лікаря, який вам призначав цей аналіз. Лікар більш точно підкаже причину «дивних» результатів та за потреби скерує на повторний аналіз.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра.
Здрастуйте, я записався до проктолога за кілька днів після того, як відчув печіння в ділянці ануса, яке посилювалося під час дефекації, нахилів і анального сексу. Після аналізу симптомів і ректального обстеження лікар діагностував анальну тріщину. Які ванночки робити за анальної тріщини, щоб полегшити біль? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 16.04.2024

Для лікування анальних тріщин одних ванночок недостатньо, це комплексний підхід до лікування, перше – це нормалізація випорожнень (консультація гастроентеролога), друге – це обмеження фізичних навантажень, анального сексу. Спостереження лікаря проктолога в динаміці для запобігання розвитку хронічного процесу (який вимагатиме оперативного втручання). Уникнення механічного ушкодження (їзда на велосипеді, використання туалетного паперу). Можна використовувати ванночки з кори дуба, ромашки та календули.

Федоткін Вадим Борисович
Лікар хірург-проктолог. Перша категорія.
Добрий день, близько тижня тому під час дефекації я відчув дивний біль в анусі, а під час підмивання намацав невелике ущільнення в зоні анального проходу. Я ніколи раніше не стикався з гемороєм, проте думаю, що це ущільнення може вказувати на нього. Підкажіть, куди віддає біль у разі геморою? Чи достатньо для діагностики записатися на прийом до проктолога, чи потрібно відразу робити ректоскопію?
Відповідь: 16.04.2024

Біль у разі геморою локалізується в ділянці ануса (найчастіше це може бути пов'язано з тромбозом гемороїдального вузла). Запис до проктолога обов'язковий, лікар під час огляду обов'язково проведе зовнішній огляд, аноскопію і ректороманоскопію обов'язково, встановить діагноз і надасть допомогу щодо позбавлення від цієї проблеми.

Федоткін Вадим Борисович
Лікар хірург-проктолог. Перша категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.