Питання та відповіді

Добрий день, дуже багато часу проводжу за комп'ютером, дуже втомлюються очі під вечір, перевіряв зір, сказали, що все в порядку, але краще б замовити окуляри для роботи за ПК. Цікавить, чи є користь і шкода?
Відповідь: 28.09.2021

Добридень! Шкоди немає, але якщо ви проводите по 10-12 годин за комп'ютером, то окуляри не врятують від почуття втоми і дискомфорту. При тривалій роботі за комп'ютером рекомендується дати відпочити очам, провести найпростіші вправи для очей, всі ці рекомендації може дати лікар-офтальмолог після обстеження.

Рильков Олександр Віталійович
Лікар-офтальмолог. Стаж роботи 5 років.
Добрий день. Два тижні постійно носила лінзу, яка мені не підходила, і у мене погіршився зір. Зараз я погано бачу дрібний текст і довго фокусируюсь на предметах. Лінзу носила для захисту ока за призначенням лікаря. Чи можна якось це виправити?
Відповідь: 28.09.2021

Добридень! Вам необхідно якомога швидше звернутися до лікаря-офтальмолога для виключення гострої патології. Доктор на прийомі проведе повне обстеження, поставить точний діагноз і після цього зможе дати рекомендації, призначити лікування в разі необхідності.

Рильков Олександр Віталійович
Лікар-офтальмолог. Стаж роботи 5 років.
Добрий день. Ліве око - атрофія центральної зони сітківки, зір корекції не піддається. Але периферичний зір нормальний. Праве око - 2, найчастіше коректую за допомогою контактних лінз. Чи зможу я отримати права на водіння категорії В, за умови коригування зору правого ока лінзою до 100% зору.
Відповідь: 28.09.2021

Добридень! Щоб відповісти на Ваше питання, перше - треба знати гостроту зору на лівому оці, друге - перевірити, чи є Ваш зір бінокулярний. Для цього рекомендується консультація лікаря-офтальмолога, доктор на прийомі проведе повне обстеження і тільки після цього зможе відповісти на Ваше питання.

Рильков Олександр Віталійович
Лікар-офтальмолог. Стаж роботи 5 років.
Добридень! У мене міопія середнього ступеня на обох очах, прогресуюча. Прописали окуляри для далі -1,75. Хочу носити контактні лінзи. Чи можна мені носити їх?
Відповідь: 28.09.2021

Добридень! В даному випадки немає протипоказань, щоб не можна було носити лінзи. Необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога, який допоможе підібрати лінзи.

Рильков Олександр Віталійович
Лікар-офтальмолог. Стаж роботи 5 років.
Вітаю! Мені 17 років. Влітку 2019 року було проведено операцію з усунення збіжної співдружньої косоокості (косило праве око). Зараз зір правого ока - 0,2. Нещодавно помітила, що трохи косить і ліве око (всередину). Що робити в такому випадку?
Відповідь: 28.09.2021

Вітаю! Спочатку необхідно пройти обстеження, виключити неврологічну патологію, огляд офтальмолога, оскільки для розуміння причини необхідно "бачити" людину. І якщо причина відхилення в рефракції, можна обійтися без операції. Крім того, необхідно періодично спостерігатися у спеціаліста, щоб запобігти погіршенню ситуації.

Федорова Євгенія Юріївна
Дитячий лікар-офтальмолог. Стаж роботи 2 роки.
Добрий день. Мене багато років турбують мігрені. Дуже болить половина голови, боляче відкривати очі, нудить. Якщо не встигнути випити знеболювальне, коли біль тільки починається, потім знімається дуже погано. Підкажіть, будь ласка, чи можна вилікувати мігрень?
Відповідь: 27.09.2021

Мігрень - це хронічне розлад, який характеризується періодичними головними болями середньої та високої інтенсивності, що часто пов'язано з ураженням вегетативної нервової системи. Мігрень - це часто спадкове захворювання, тобто, в родині передається особливість будови мозку - підвищена збудливість нейронів. У разі необхідності, можливо, потрібно буде пройти фізичне обстеження і нейровізуалізації. Також необхідно обов'язково встановити підтип мігрені. Поліпшити стан пацієнта і якість його життя цілком можливо.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Добрий день. Кілька років тому у мене з'явилися болі, схожі на відчуття після сонячного опіку, на шкірі рук і ніг. Через кілька годин це проходить. Зовнішніх проявів ніяких немає. З чим це може бути пов'язано і наскільки це серйозно?
Відповідь: 27.09.2021

Доброго дня. У вашому випадку не виключається діагноз полінейропатія - це захворювання, пов'язане з порушенням цукру крові, не виключається різна інтоксикація організму, можливий також прояв синдрому ураження кількох відділів хребта. Для постановки точного діагнозу вам необхідно записатися до лікаря-невропатолога для повного проходження обстеження даного захворювання (здачі аналізів і, можливо, призначення певної діагностики). За результатами обстеження лікар зможе рекомендувати вам лікування вашої проблеми.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня. Турбують такі симптоми: головний біль, постійна дратівливість, втома, слабкість, безсоння, погана концентрація, панічні атаки. Була у лікаря поставили ВСД, прописав Гліцисед і Магнікум, нічого не допомогло. Підкажіть, будь ласка, які ще є варіанти лікування? І що це може бути, крім ВСД?
Відповідь: 27.09.2021

Доброго дня. З ваших вище перерахованих скарг не виключено, що вам поставили не зовсім правильний діагноз. Варіант лікування вегето-судинної дистонії - це може бути комплексне лікування у вигляді внутрішньовенно-крапельних введень ліків, фізіотерапевтичних методів лікування (електрофорез з магнезією за комірцевим методом), прийом медикаментів, які приймаються у вигляді таблеток. Можливо, у вас, крім вегето-судинної дистонії, присутній депресивний стан. Для постановки точного діагнозу записуйтеся до лікаря-невропатолога і обов'язково візьміть всі обстеження і висновок попереднього доктора.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Здрастуйте, лікарю. Мене вже тиждень турбує сильний головний біль, переважно з лівого боку. Коли біль відпускає, то з'являються неприємні відчуття тиску всередині, що віддають у щоку. Невролог сказала "перенапруження" або проблеми зі спиною, додаткових обстежень не призначила. Що порадите?
Відповідь: 27.09.2021

Вітаю, шановний пацієнте. Дякую за звернення в нашу мережу. Для того, щоб ми змогли Вам допомогти, вкрай рекомендуємо звернутися до лікаря для консультації невропатолога. На прийомі доктор зможе ознайомитися з результатами обстеження, які Ви проводили раніше. У разі необхідності Вам будуть призначені аналізи, апаратна діагностика судин і певних відділів хребта, консультації вузьких фахівців, щоб в подальшому поставити правильний діагноз і рекомендувати Вам ефективний курс лікування. У Вашому випадку це може бути як вегето-судинна дистонія, так і онко прояв у вигляді пухлини.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Добрий день. У мого чоловіка свербіння шкіри вже кілька років. В які клініки ми тільки не зверталися. Були у алерголога, гастроентеролога, терапевта. Здавали аналізи. Діагноз поставити ніхто не може. Висипань на шкірі жодних немає, просто свербіння, яке просто мучить його. Підкажіть, що це може бути і які аналізи порадите здати?
Відповідь: 13.07.2021

Добрий день. Свербління часто стає одним з основних симптомів багатьох захворювань. Іноді воно свідчить про звичайну сухості шкіри або ж про важкі онкологічні захворювання, нерідко при цьому будучи причиною безсоння і психоемоційного дискомфорту людини. Для початку потрібно прийти на прийом з усіма результатами обстежень, які є на руках. Для вибору тактики подальшого лікування потрібно уважно вивчити всю історію пацієнта.

Млавець Сергій Федорович
Сімейний лікар. Перша категорія. Стаж роботи 7 років.
Добридень! Мені 28 років. Не палю, не п'ю. Вже цілий тиждень тримається температура 37,1-37,2 і супутній стан ломоти в тілі і головного болю. Дере горло. Також присутня закладеність носа періодична. Дуже поганий сон. Підкажіть, які аналізи мені потрібно здати?
Відповідь: 12.07.2021

Добрий день. Такі симптоми можуть бути характерними як для коронавирусу, так і для захворювань щитоподібної залози або загострення хронічного тонзілофарінгіта. Потрібно звернутися до сімейного лікаря або терапевта за направленням на аналіз на COVID-19. Якщо результат негативний, сімейний лікар призначить дообстеження для виявлення причини Вашого стану. Якщо текст на коронавірус позитивний, буде призначено відповідне лікування.

Млавець Сергій Федорович
Сімейний лікар. Перша категорія. Стаж роботи 7 років.
Вітаю! Мене турбують очі. Не можу дивитися на світло, рухати очима - боляче і дискомфортно. Біль віддає в потилицю і відчуття стиснення всередині голови. Не розумію, що зі мною. Підкажіть.
Відповідь: 12.07.2021

Добрий день. Обов'язково треба пройти огляд офтальмолога з вимірюванням очного тиску і очного дна, контроль АТ, ЕКГ. Такі проблеми можуть бути як офтальмологічного, так і неврологічного характеру.

Млавець Сергій Федорович
Сімейний лікар. Перша категорія. Стаж роботи 7 років.

Останні статті у блозі