Питання та відповіді з імунології

Доброго дня, мені 35 років, у мене почав часто загострюватися хронічний гастрит, з'явилася сильна втома, пітливість та пригнічений настрій. можете розказати, як визначити вірус імунодефіциту? Чи можна це зробити самостійно за симптомами, чи потрібно звернутися до лікаря?
Відповідь: 08.02.2022
Якщо йдеться про вірус імунодефіциту, що викликає СНІД, Ви можете самостійно анонімно звернутися до СНІДу центру та обстежитися там. Проте, вказані вами симптоми дуже частот можуть бути ознаками іншого захворювання – синдрому хронічної втоми. . Це складне захворювання, якого характерний постійний занепад сил. Йдеться про психічну та фізичну слабкість. Стан не покращується навіть після повноцінного відпочинку. Головними мішенями хвороби є ЦНС та імунна система, проте при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. Провідна роль розвитку даного захворювання пов'язана з порушеннями з боку імунної системи і хронічною персистенцією герпес-вірусів (Епштейна-Барр /EBV/, цитомегаловірус /CMV/, вірус герпесу 1 і 2 типу /HHV-1, 2/, вірус герпесу /HHV-6/). Обсяг обстеження повинен визначити лікар-імунолог
Хіміч Тетяна Юріївна
Лікар-алерголог, клінічний імунолог. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 30 років.
Добрий день, я постійно почуваюся розбитою, настрою немає. Рідні кажуть, що це просто ліньки і треба взяти себе в руки. Я намагаюся, але мої зусилля допомагають ненадовго. Як відрізнити хронічну втому від лінощів?
Відповідь: 08.02.2022
Самому буває складно об'єктивно оцінити свій стан та виявити ознаки захворювання. Немотивована виражена загальна слабкість, пригніченість настрою, почуття втоми після сну, що тривалий час виводять людину з активного повсякденного життя можуть бути ознаками синдрому хронічної втоми. Це складне захворювання, якого характерний постійний занепад сил. Йдеться про психічну та фізичну слабкість. Стан не покращується навіть після повноцінного відпочинку. Головними мішенями хвороби є ЦНС і імунна система, однак при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. -Барр /EBV/, цитомегаловірус /CMV/, вірус герпесу 1 та 2 типу /HHV-1, 2/, вірус герпесу 6 типу /HHV-6/).
Хіміч Тетяна Юріївна
Лікар-алерголог, клінічний імунолог. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 30 років.
Добрий день, мені здається, що в мене хронічна втома, тому що за останній місяць погіршилася пам'ять та концентрація, є головний біль та тремор. Пройшла повне обстеження, причину виявлено не було. Чи можете підказати, як визначити синдром хронічної втоми? Які аналізи здати або якого лікаря звернутися?
Відповідь: 07.02.2022
Вказані Вами скарги можуть бути ознаками синдрому хронічної втоми, а це складне захворювання, головними мішенями хвороби є ЦНС та імунна система, проте при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. Однією з провідних причин даного захворювання є хронічна персистенція герпес-вірусів (Епштейна-Барр /EBV/, цитомегаловірус /CMV/, вірус герпесу 1 і 2 типу /HHV-1, 2/, вірус герпесу 6 типу /HHV-6/). Захворювання пов'язана з порушеннями з боку імунної системи, також при обстеженні можна виявити ознаки уповільнених запальних процесів різних органів (наприклад, ЛОР, гінекологія, урологія, ШКТ).
Насамперед до імунолога і він при детальному обстеженні ухвалить рішення про обсяг обстеження консультацій фахівців.
Хіміч Тетяна Юріївна
Лікар-алерголог, клінічний імунолог. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 30 років.
Добрий день, у мене постійно болить голова, немає бажання працювати та взагалі щось робити, є слабкість і безсоння. Розкажіть, як позбавитися стану хронічної втоми? Потрібно пропити лікарські препарати, вітамінні комплекси або просто відпочити
Відповідь: 07.02.2022
Синдром хронічної втоми - це складне захворювання, котрому характерний постійний занепад сил. Йдеться про фізичну та психічну слабкість. Головними мішенями хвороби є ЦНС та імунна система, проте при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. Однією з частих причин даного захворювання є хронічна персистенція герпес-вірусів /CMV/, вірус герпесу 1 та 2 типу /HHV-1, 2/, вірус герпесу 6 типу /HHV-6/). Для вирішення питання про лікування необхідно комплексне обстеження: оцінити стан імунної системи, наявність противірусного імунного захисту та можливу активність вірусів (для вирішення питання про противірусну терапію). Перед призначенням вітамінних комплексів необхідно оцінити рівень життєво важливих вітамінів персонально у кожної людини.
Хіміч Тетяна Юріївна
Лікар-алерголог, клінічний імунолог. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 30 років.
Здрастуйте, у мене вже п'ятий місяць поставлено діагноз "хронічної втоми", але часу взятися за своє здоров'я не було через роботу. Скажіть, що буде, якщо не лікувати хронічну втому? Які можуть бути наслідки для фізичного та психічного здоров'я?
Відповідь: 07.02.2022
Синдром хронічної втоми – це складне захворювання, для якого характерний ряд ознак, таких як зниження працездатності, невмотивована слабкість, почуття втоми відразу після сну, часті застудні захворювання та ін. Головними мішенями хвороби є ЦНС та імунна система, проте при обстеженні дуже часто можна виявити патологію шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання ЛОР органів та ін. Однією з причин цього захворювання є хронічна персистенція герпес-вірусів (Епштейна-Барр /EBV/, цитомегаловірус /CMV/, вірус герпесу 1 та 2 типу /HHV-1, 2/ , вірус герпесу 6 типу /HHV-6/), які у свою чергу при зниженні функції імунної системи можуть викликати захворювання на ЦНС (наприклад, енцефаліт) і сприяти прогресуванню або частим загостренням хронічних запальних захворювань внутрішніх органів. Що ж до психічного здоров'я, то за наявності синдрому хронічної втоми можливий розвиток депресивних та астено-невртичних станів. Своєчасне обстеження, з'ясування причин цього захворювання попередить розвиток усіх цих станів.
Хіміч Тетяна Юріївна
Лікар-алерголог, клінічний імунолог. Кандидат медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 30 років.