Гінекологічна ендокринологія в Маріуполі

Основою жіночого здоров'я безумовно є злагоджена робота ендокринологічної системи. Становлення і функціонування жіночого організму знаходиться під постійним контролем гормональної системи, яка зазнає змін відповідно до віку.

Гінекологічна ендокринологія - це галузь гінекології, яка вивчає причини виникнення, протікання, методи лікування різних гормональних порушень і їх зв'язок з іншими супутніми патологіями.

У медичному центрі «ОН Клінік Маріуполь» команда компетентних гінекологів-ендокринологів допоможе пацієнткам у відновленні балансу гормонів і репродуктивного здоров'я. У їх розпорядженні знаходиться сучасна діагностична апаратура, а клінічні лабораторії організовані за міжнародними стандартами.

Які захворювання лікує гінекологічна ендокринологія?

Гінеколог-ендокринолог - це вузькоспеціалізований ендокринолог, який фокусується на виявленні дисбалансу гормонів в організмі жінки та призначає схему терапії для його усунення.

Це доктор, який лікує не тільки порушення в системі статевих гормонів, у зоні його відповідальності - діяльність всіх залоз внутрішньої секреції, наприклад, наднирників або щитоподібної залози. Завдяки системним знанням, грамотний лікар зможе визначити першопричину розладу і відновити здоров'я.

В «ОН Клінік Маріуполь» пацієнтки мають можливість пройти обстеження і курс ефективного лікування наступних патологічних станів:

 • альгодисменорея (симптомокомплекс, який проявляється хворобливою менструацією і свідчить про захворювання в статевих органах);
 • передменструальний синдром (виникнення ПМС безпосередньо пов'язано з роботою гіпоталамуса);
 • синдром полікістозних яєчників або ендокринне безпліддя (патологія включає в себе порушення секреції гормонів багатьох ендокринних залоз: яєчників, підшлункової, гіпофіза і ін.);
 • гіперандрогенний синдром (надлишок синтезу андрогенів, який, поряд із полікістозом яєчників, викликає відсутність овуляції та призводить до невиношування вагітності);
 • клімактеричний синдром (розвивається через коливання рівня естрогену, обумовлені віком);
 • ендометріоз (поширення клітин ендометрія в яєчники, черевну порожнину або шийку матки, що викликає запалення);
 • гіперплазія ендометрію (розростання тканини слизової оболонки матки, що ускладнює закріплення ембріона);
 • міома матки (доброякісна гормонозалежна пухлина в міометрії);
 • гіперпролактинемія (підвищений продукування пролактину, внаслідок гіпотиреозу, аденоми гіпофіза або захворювань яєчників) і ін.

Також гінеколог-ендокринолог займається усуненням однієї з найбільш поширених патологій у жінок молодого віку - порушенням менструального циклу. Менструальний цикл - це періодична зміна ендометрія у відповідь на синтез жіночих статевих гормонів.

Проявляється вона кровотечею з порожнини матки, тривалість, обсяг і частота якої є клінічними симптомами, важливими для постановки первинного діагнозу, а саме:

 • затримка місячних (інтервал між циклами перевищує 35 днів);
 • рясні місячні (більш, ніж 80 мл крові);
 • мізерні менструації (до 30 мл крові);
 • тривалість менструації (до 3 і понад 7 днів);
 • хворобливі місячні.

Усі ці ознаки свідчать про необхідність відвідати гінеколога-ендокринолога для консультації, у ході якої збирається анамнез, аналізуються скарги пацієнтки і складається календар менструації, що в майбутньому допоможе відстежити не тільки нерегулярність місячних, але й виявити інші особливості циклу. На основі даних первинного огляду буде призначений перелік необхідних обстежень, які нерідко включають УЗД, кольпоскопію, огляд піхви та молочних залоз.

З віком в організмі жінки відбувається поступове згасання функцій яєчників або менопауза (клімакс), що означає завершення її репродуктивного періоду. Оскільки до зміни схильний не тільки рівень естрогену, а й інших гормонів, то клімакс нерідко супроводжується погіршенням самопочуття, стрибками тиску, приливами, безсонням і сухістю піхви.

Для профілактики небажаних ефектів клімаксу і поліпшення якості життя пацієнток, фахівці «ОН Клінік Маріуполь» розробляють для них індивідуальну менопаузальну терапію, яка включає системний або локальний прийом гормональних препаратів. Ці кзасоби замінюють функції яєчників, не впливаючи на загальний фізіологічний метаболізм. Доведено, що тривала менопаузальна гормональна терапія не тільки усуває симптоматику клімаксу, але й є заходом профілактики остеопорозу, вазомоторних розладів і серцево-судинних порушень.

Щоб записатися до лікаря нашого медичного центру в Маріуполі та пройти лікування гормональних збоїв, ви можете залишити заявку на сайті або зателефонувати нам за вказаними номерами телефонів.

Майко Світлана В'ячеславівна
Майко Світлана В'ячеславівна
Лікар відділення гінекології

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Маріуполь

Відгуки про гінекологів ОН Клінік у Маріуполі

Хочу висловити величезну подяку лікарю Ломакіній Олександрі Олегівні! Залишилася шалено задоволена після консультації. На прийомі почувалася дуже комфортно. Уважний, грамотний лікар, фахівець високого класу та неймовірно приваблива дівчина. Рекомендую всім! Окрема подяка дівчатам адміністраторам. Дуже привітні та ввічливі.
Вікторія , 19.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Youtube OnClinic

Адреса: Маріуполь, пр. Металургів, 29

ОН Клінік Маріуполь - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі