Лікування закладеності носа в Харкові

Закладеність носа часто виникає як симптом під час ГРЗ, запаленні носоглотки, інших ЛОР-інфекціях. Але частина пацієнтів стикаються з постійною закладеністю пазух і ускладненнями дихання, не обумовленими ніякими іншими захворюваннями. У випадку виявлення описаних симптомів, необхідно звернутися до отоларинголога (ЛОРа) для виявлення причин закладеності носа.

Внутрішня поверхня носових пазух покрита чутливою слизовою оболонкою з великою кількістю живильних судин і капілярів. Внутрішні й зовнішні подразники призводять до їхнього розширення, провокують набряк і посилене утворення слизу. У результаті розвивається закладеність носа, людина починає дихати через рот. Це призводить до пересихання слизової оболонки гортані, порушує нормальну роботу ЛОР-органів, може стати причиною кисневого голодування мозку.

Постійна закладеність пазух заважає заснути, позначається на загальній працездатності. Тому рекомендовано вчасно звернутися до ЛОРа, щоб лікар точно встановив причини патологічного стану.

Симптоми закладеності носа

Основний симптом закладеності носа без нежитю – ускладнене дихання через перекриття носових пазух. Вони «закриваються» через набряк слизової оболонки, або блокуються слизом, який висихає і перешкоджає вільному диханню. Залежно від причин патології пацієнт може зіткнутися з різними видами закладеності, наприклад, виникаючої лише в нічний час доби або вранці

Також до симптомів можуть додатися наступні:

 • відчуття лоскотання в пазухах під час дихання;
 • посилене утворення слизу;
 • часте чхання;
 • відчуття стороннього предмета (виникає через набряк тканин).

Отоларингологи виділяють зовнішні й внутрішні причини закладеності носа. До зовнішніх відноситься висока концентрація пилу та піску в повітрі. Також спровокувати закладеність носа може дим (у тому числі й сигаретний), гаряче сухе повітря (наприклад, у літню спеку).

До внутрішніх причин ЛОРи відносять:

 • наявність вірусних або бактеріальних збудників, що порушують нормальну роботу дихальних шляхів;
 • алергічні реакції на пилок, парфумерні композиції, пари побутової хімії або інші леткі речовини;
 • скривлення носової перегородки;
 • порушення в роботі вегетативної нервової системи, що регулює роботу судин;
 • поліпи або пухлини;
 • гормональні збої.

Наприклад, закладеність носа під час вагітності часто виникає через збільшення концентрації естрогену, який одночасно збільшує вироблення слизу й впливає на кісткові тканини. У результаті дихання ускладнюється, але симптоми швидко проходять і без спеціального лікування.

Якщо ж закладеність носа з'явилася без видимих причин і не проходить кілька днів, необхідно записатися на прийом до отоларинголога.

Як позбутися закладеності носа?

ЛОР проводить огляд пацієнта, за необхідності призначає риноскопію або інші обстеження. До завдання лікаря входить визначення причин запалення й набряку носових пазух. Залежно від цього підбирається схема терапії.

Лікування закладеності носа полягає в усуненні факторів, що подразнюють слизову оболонку. Якщо слизову руйнують віруси або бактерії, підбираються необхідні протизапальні й антимікробні препарати.

Також отоларинголог може призначити:

 • регулярні промивання пазух для видалення зі слизової механічних часток і алергенів;
 • інгаляції з ефірними оліями для зволоження тканин і регуляції їх роботи;
 • медикаментозне лікування з використанням судинозвужувальних крапель.

Препарати можна застосовувати лише після лікарської консультації. Безконтрольне використання крапель призводить до зворотного ефекту й розвитку «медикаментозного риніту» - стійкого набряку тканин. Тому перше, що рекомендоване хворому – це пройти огляд в отоларинголога.

Зробити це можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків». У медичному центрі працюють кваліфіковані й досвідчені ЛОРи, використовується передове діагностичне обладнання. Наші лікарі швидко підберуть ефективне лікування закладеності носа й допоможуть відновити нормальне дихання.

Вартість лікування хронічної закладеності носа у Харкові

Консультація отоларинголога
370грн. / 352грн.
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
370грн. / 352грн.
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон

Відгуки про отоларингологів ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама