Logo
0 800 30 11 77

Хірургічне лікування щитоподібної залози в Харкові

Щитовидна залоза - орган ендокринної системи, що виробляє гормони тироксин і трийодтиронін, що регулюють швидкість обміну речовин в організмі і підтримують нормальне функціонування всіх органів і систем. Щитовидна залоза знаходиться в нижній частині передньої поверхні шиї і важить близько 15-20 г.

Гормони щитовидної залози регулюють:

  • травні процеси;
  • роботу центральної нервової системи;
  • обмін речовин (мінеральний, вуглеводний, жировий);
  • зростання тканин органів;
  • частоту скорочень серця;
  • репродуктивну функцію.

Отже, порушення роботи щитоподібної залози веде до негативних наслідків для всього організму. Тому важливо уважно ставитися до свого самопочуття і регулярно проходити медичний огляд, щоб вчасно виявити патологію і почати лікування.

Як зрозуміти, чи є захворювання щитоподібної залози?

До основних симптомів хвороб щитоподібної залози відносять:

  • постійну втому;
  • появу алергічних реакцій;
  • сонливість, апатію;
  • погіршення пам'яті;
  • складності з концентрацією уваги;
  • порушення терморегуляції (людина часто мерзне або її навпаки, кидає в жар);
  • нерегулярні, мізерні менструації;
  • різке зниження або набір ваги;
  • відчуття клубка в горлі, труднощі при ковтанні;
  • збільшення щитовидної залози більш III ступеня (коли її видно неозброєним оком);
  • аритмію з ознаками серцево-судинної недостатності.

Аутоімунні захворювання щитовидки, при яких імунна система людини знищує клітини органу, на початкових стадіях можуть протікати безсимптомно. У міру руйнування органу симптоми з'являються і посилюються. До перерахованих ознак може додатися тремтіння в кінцівках, випадіння волосся, зміна тембру голосу, депресія. 

Симптоми дифузного токсичного зобу - збільшення щитовидної залози, прискорене серцебиття (тахікардія) і витрішкуватість (ендокринна офтальмопатія). Інша назва захворювання - Базедова хвороба. Вона розвивається через вироблення організмом людини антитіл до залози, що стимулюють її зростання і підвищене виробництво гормонів (гіпертиреоз щитовидної залози). До специфічних симптомів гіпертиреозу відносять:

  • приливи жару;
  • надмірне потовиділення;
  • зниження ваги на тлі підвищеного апетиту;
  • порушення менструального циклу;
  • безпліддя;
  • різкі перепади настрою;
  • нервозність, дратівливість.

Нелікований тиреотоксичний зоб призводить до розвитку важких ускладнень. Різке підвищення рівня тиреоїдних гормонів в крові провокує тиреотоксичний криз - небезпечне для життя стан, при якому хворому потрібна невідкладна медична допомога.

Зниження вироблення тиреоїдних гормонів (гіпотиреоз) стає причиною зменшення щитовидної залози і уповільнення швидкості обміну речовин. Симптоми зниженої функції щитовидної залози - безпричинний набір ваги, блідість шкіри, набряки повік і рук, сонливість, знижений кров'яний тиск.

При наявності тривожних симптомів потрібно звернутися до ендокринолога і провести діагностику щитовидки. Спочатку лікар огляне шию і пропальпує щитовидну залозу, щоб визначити її розмір і виключити наявність вузлів. Потім потрібно буде здати аналізи на гормони (ТТГ, Т4, Т3) для більш точної оцінки роботи органу, а також зробити УЗД щитовидки.

Захворювання щитовидної залози потрібно лікувати відразу, поки вони не завдали шкоди здоров'ю. Несвоєчасне лікування гіпертиреозу у жінок після 45 років призводить до зниження щільності кісткової тканини і підвищеного ризику переломів.

Профілактика гіпертиреозів

Гіперфункція щитовидної залози (гіпертиреоз) є однією з найпоширеніших ендокринних патологій. Але в більшості випадків розвиток патології можна запобігти, якщо дотримуватися заходів профілактики:

  • отримувати необхідну кількість йоду з їжею. Добова норма мікроелемента для дорослих становить 150 мкг. Під час вагітності та лактації потреба в йоді зростає ще приблизно на 100 мкг, тому бажано обговорити з лікарем прийом йодовмісних препаратів. Рекомендується замінити звичайну кухонну сіль на йодовану, частіше вживати морську рибу і морепродукти, хоча б морську капусту;
  • відмовитись від шкідливих звичок. Куріння і алкоголь провокують виникнення вузлів щитоподібної залози;
  • уникати стресів.

Хірургічні методи лікування щитовидної залози

Хірургічним методом лікування гіпертиреозу з великим зобом, а також раку щитовидної залози є операція з видалення органу (тиреоїдектомія). Вона показана, коли консервативне лікування і терапія радіоактивним йодом не дадуть очікуваного ефекту.

Тиреоїдектомія - це відкрита операція, яка виконується через невеликий розріз на шкірі передньої поверхні шиї. Вона буває повною і частковою. Часткове видалення щитовидної залози показано при дифузному токсичному зобі з ділянками здорової тканини. Тоді видаляють тільки патологічні вузли, щоб зберегти вироблення гормонів залозою. Якщо при токсичному зобі вражена вся тканина щитовидної залози, і вона вже не виконує свою функцію, в ході хірургічної операції видаляють повністю весь орган.

Якщо вам необхідно хірургічне лікування щитовидної залози, запишіться на консультацію до хірурга в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Зателефонуйте за вказаним телефоном або заповніть форму онлайн-заявки на сайті.

Кутєпова Катерина Володимирівна
Кутєпова Катерина Володимирівна
Лікар відділення хірургії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість хірургічного лікування щитовидної залози у Харкові

Виклик лікаря хірурга додому
1500 грн
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
Консультація оперуючого лікаря акушера-гінеколога
Консультація оперуючого лікаря-уролога
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
Консультація хірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-хірургів у Харкові

Я прийшла до лікаря із підшкірними новоутвореннями на руці. Мені порекомендували їх видалити, і я погодилась. Операція пройшла максимально комфортно, швидко та...
Єлизавета Лисенко , 15.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Велике дякую Кочеровському Олександру Ігоревичу. Уважний до деталей, приємне спілкування. Був на зв'язку увесь час післяопераційного періоду.
Сергій , 10.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
У січні 2024 року робила операцію у лікаря Олександра Кочеровського. Дуже чуйне відношення. Отримала кваліфіковану допомогу. Дуже дякую за роботу .
Кобець , 07.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую велике, Олександре Ігоровичу! Мені видалили липому. Швидко, безболісно, максимально комфортно! Шов такий , що його на лобі навіть і не видно! Бажаю у...
Олена , 01.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Велике спасибі Кочеровському Олександру Ігоровичу. 25.12.23 видалили атерому голови. Все пройшло без проблем і ускладнень. Прийміть мою величезну подяку за Ваш...
Марія , 11.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Кочеровський А.І. Ходила до нього тричі, золоті руки, лікар від Бога. Дуже задоволена. Велике спасибі Олександр Ігорович.
Михайлова НІна , 07.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Так склалося, що довелося мені потрапити до рук хірурга Кочеровського О.І, у цій клініці. Виникла необхідність робити операцію. З самого початку вся діагностика...
Ігор , 26.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Сердечно вдячна лікарю хірургу Єрмаку Євгену Івановичу за професійно проведену операцію, за добре і небайдуже ставлення, за чуйність. Дуже задоволена проведеною...
Ніна , 25.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
Реабілітація в медичному центрі «ОН Клінік Харків»
Комплексне відновлення після травм, перенесених операцій та лікування
Детальніше