Лікування вестибулярних порушень у Дніпрі

Часті запаморочення, втрата почуття рівноваги, погана координація - основні симптоми вестибулярних порушень, які проявляються у пацієнтів будь-якого віку. За орієнтацію тіла в просторі відповідає вестибулярний апарат, розташований у внутрішньому вусі. Повороти тулуба, нахили голови, інші рухи надсилають імпульси в рецептори аналізатора. У відповідь він надсилає нервові сигнали, що задіюють м'язи, які відповідають за підтримку природного положення тіла.

Але іноді можливе порушення роботи вестибулярного апарату. У такому разі будь-які рухи (наприклад, поворот голови або нахил) призводить до запаморочення і може стати причиною втрати рівноваги.

Слабкий вестибулярний апарат часто спостерігається в підліткові віці. Дитина має ще незміцнілу нервової системою: вона недостатньо ефективно справляється із зовнішніми подразниками, що позначається на роботі внутрішнього вуха. Наприклад, швидке мелькотіння предметів перед очима викликає нудоту і слабкість. Тому дітей часто закачує в транспорті.

Помітити порушення роботи вестибулярного апарату у дітей можна і за іншими ознаками:

  • дитина обережна в активних іграх: прагне уникати їх, не любить рух, часто падає;
  • відчуває дискомфорт під час їзді на ліфтах і ескалаторах;
  • легко втрачає рівновагу, боїться навіть незначної висоти (наприклад, за подолання бордюру).

У більшості випадків така симптоматика пояснюється незміцнілою нервовою системою. Але не можна залишати подібні прояви порушення без уваги: рекомендується записатися на прийом до невролога. Лікар проведе ряд тестів, виключить можливі захворювання, що впливають на роботу вестибулярного апарату, призначить відповідне лікування.

Симптоми захворювань вестибулярного апарату

Раптове погіршення почуття рівноваги, часті падіння і удари можуть свідчити про серйозні патології, які порушують роботу вестибулярного апарату.

До найпоширеніших захворювань належать:

  • вертебро-базилярний синдром. Крім проблем із рівновагою, хворий скаржиться на біль у потилиці, загальну слабкість, оніміння кінцівок, погіршення зору;
  • тромбоз слухової артерії. Супроводжується запамороченнями, шумом у голові, частковою приглухуватістю;
  • захворювання вестибулярних нейронів. Вірусне ураження нервової тканини, зазвичай розвивається після перенесеної вушної інфекції або отриманої черепно-мозкової травми;
  • вестибулопатія. Виявляється на тлі неконтрольованого медикаментозного лікування або гострої реакції на антибіотики. Розвивається поступово: з'являються запаморочення, втрата чіткості зору під час рухів голови.

Порушення роботи вестибулярного апарату також може вказувати на отит або лабіринтит, перенесений інсульт, пухлина мозку. Щоб виключити ризик захворювання, рекомендується записатися на огляд до лікаря в медичний центр «ОН Клінік Дніпро».

Спеціаліст проведе огляд, направить на додаткові обстеження, встановить причину патології.

Якщо порушення викликане незміцнілою нервової системою, лікування полягає в тренуванні вестибулярного апарату. Пацієнту слід регулярно виконувати комплекс фізичних вправ, частіше бувати на свіжому повітрі, займатися бігом, плаванням. Якщо захворювання має інфекційну природу або викликане структурними аномаліями, лікар призначає медикаментозну терапію.

Записатися на консультацію до невролога можна за контактним номером телефону центру «ОН Клінік Дніпро».

Коваленко Ольга Юріївна
Коваленко Ольга Юріївна
Лікар відділення неврології

Вартість лікування порушення вестибулярного апарату у Дніпрі

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Дніпро

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Дніпрі

Хочемо подякувати від усієї нашої родини прекрасному доктору-невропатологу Басараб Надії Антонівні за високий рівень професіоналізму та дуже душевне ставлення до пацієнтів!!! Призначене чоловікові лікування дає свої позитивні результати (і це після важкої травми голови та інсульту). Я також задоволена своїм візитом до лікаря. Призначені обстеження були всі у справі, без...
Людмила , 26.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

ОН Клінік Дніпро
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00- 20:00, Нд: 9:00-15:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама