Лікування нетримання сечі в Дніпрі

Нетримання сечі або енурез - патологічний стан, що характеризується мимовільним і неконтрольованим сечовипусканням. Захворювання трапляється і в дітей, і в дорослих, до нього однаково схильні представники обох статей. Але причини нетримання сечі у чоловіків і жінок різні.

Нетримання сечі у жінок розвивається через:

  • гормональні зміни: нетримання сечі під час вагітності, у клімактеричний період;
  • важку пологи;
  • опущенння матки;
  • структурні зміни піхви.

У чоловіків енурез спостерігається внаслідок запалення передміхурової залози, невдалих операцій на простаті. Також і в чоловіків, і в жінок захворювання може бути викликане інфекціями сечостатевої системи, пухлинами спинного і головного мозку, неврологічними розладами.

Чи можна вилікувати нетримання сечі?

Вироблення сечі нирками відбувається цілодобово. У нормі, сеча накопичується в сечовому міхурі. За його наповнення формується нервовий імпульс, що надходить у ЦНС і виникає позив до сечовипускання. У разі неврологічних ушкоджень процес порушується: позив може бути постійним або відсутнім. В обох випадках у хворих розвивається енурез.

Але патологія не завжди пов'язана з неврологічними порушеннями.

Лікарі виділяють:

  • стресове нетримання сечі - викликане ослабленими м'язами малого таза. Це, наприклад, нетримання сечі під час кашлю, чхання, занять спортом або сексі;
  • ургентне - викликається структурними аномаліями, пухлинами, інфекціями сечовивідної системи. Наприклад, склероз сечового міхура може викликати неконтрольоване сечовипускання;
  • рефлекторне - позив виниканий звуками поточної води.

Нічне нетримання сечі може бути викликане стресом (особливо в дитячому віці), надмірним вживанням рідини. Розуміння причин енурезу необхідне для результативного лікування. У більшості випадків захворювання піддається лікуванню у разі звернення до компетентного фахівця.

Хто лікує нетримання сечі?

У більшості випадків пацієнт приходить до уролога або гінеколога, але терапія не завжди знаходиться в компетенції цих фахівців. Якщо порушення викликане неврологічними розладами, лікар направить до відділення неврології.

Пройти лікування можна в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро». Прийом ведуть компетентні фахівці, здатні швидко і точно діагностувати причину енурезу і підібрати ефективне лікування. Записатися на прийом можна за контактним номером телефону, вказаним на сайті.

Як лікувати вікове нетримання сечі?

Зазвичай з віком енурез розвивається через ослаблення м'язів малого таза. Тому для профілактики патології та її лікування лікар призначає фізіопроцедури, спеціальну гімнастику. Незалежно від форми та причин патології, невролог підбирає терапію, спрямовану на відновлення функцій сечостатевої системи. Наприклад, лікування нетримання сечі в жінок у період клімаксу часто зводиться до прийому гормональних препаратів, що уповільнюють атрофічні зміни органів. Лікування нетримання сечі може включати протимікробні препарати для придушення інфекції.

За появи перших симптомів енурезу, необхідно записатися на консультацію до лікаря. Лікування народними засобами та самостійні спроби зупинити захворювання призводять тільки до посилення симптоматики та стають причиною погіршення стану. Тільки компетентний лікар може швидко і точно встановити причину патології та підібрати ефективне лікування.

Коваленко Ольга Юріївна
Коваленко Ольга Юріївна
Лікар відділення неврології

Вартість лікування енурезу у Дніпрі

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Дніпро

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Дніпрі

Хочемо подякувати від усієї нашої родини прекрасному доктору-невропатологу Басараб Надії Антонівні за високий рівень професіоналізму та дуже душевне ставлення до пацієнтів!!! Призначене чоловікові лікування дає свої позитивні результати (і це після важкої травми голови та інсульту). Я також задоволена своїм візитом до лікаря. Призначені обстеження були всі у справі, без...
Людмила , 26.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

ОН Клінік Дніпро
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00- 20:00, Нд: 9:00-15:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама