Лікування заїкання і патологій розвитку мовлення в Дніпрі

Заїкання - поширене порушення мовлення, що характеризується зміною його природного ритму: мимовільними паузами та зупинками в процесі звукоутворення. Патології розвитку мовлення проявляються у віці від 2 до 4 років і діагностуються у хлопчиківу 4 рази частіше, ніж у дівчаток. Заїкання у дорослих зазвичай є наслідком вчасно нескоригованої дитячої патології.

Батькам, які помітили перші ознаки порушення мовлення в дитини, рекомендується записатися на прийом до невролога для усунення дефекту.

Лікарі виділяють дві ключові причини заїкання:

 • патології нервової системи. Важкий перебіг вагітності, травма під час пологів, серйозні інфекції в дитинстві здатні порушити нормальний розвиток ЦНС, що призводить до патологій мовлення;
 • перенесені психотравми. У такому разі розвивається невротичне заїкання у дітей, що мають спочатку здорову, але нестійку нервову систему. Спровокувати дефект можуть перевтоми, перенесені психоемоційні стреси.

Плавне правильне мовлення вимагає синхронної роботи м'язів мовленнєвого апарату. За це відповідає мовний центр, розташований у головному мозку. Він складається з трьох відділів: голосового, слухового та асоціативного. Їх діяльність циклічна: голосовий центр активує слуховий, той - асоціативний, і знову - голосовий. Але нервове збудження може призвести до різкого збільшення швидкості роботи одного з відділів. Синхронність порушується, а разом із нею - плавність мовлення.

Лікування заїкання в дітей часто відкладається через його утруднену діагностіку. Часто мовлення дитини збивається через те, що вона поспішає щось сказати, хвилюється і «захлинається» словами. Це є варіантом норми, і не завжди батьки здатні розпізнати патологію. Тому рекомендується регулярно відвідувати невролога для своєчасного виявлення відхилень.

На початкову стадію порушення вказують такі чинники:

 • трапляються повтори слів;
 • подовження деяких звуків;
 • уникнення спілкування;
 • напруження м'язів шиї та обличчя;
 • емоційна пригніченість дитини та збите дихання.

Де лікують заїкання?

Лікування заїкання вимагає комплексного підходу - необхідно відновити злагоджену роботу окремих мозкових центрів. Самостійні спроби рідко призводять до позитивного результату - терапію краще проходити під контролем досвідченого невролога.

Якщо ви або ваша дитина зіткнулися із заїканням, перше, що рекомендується зробити, - записатися на прийом до лікаря. Невролог проведе огляд, призначить додаткові дослідження і встановить форму і причини дефекту мовлення. Після цього буде розроблена ефективна схема лікування.

Як позбутися заїкання?

Методи лікування заїкання передбачають:

 • прийом протисудомних препаратів, що знімають спазми та тики;
 • прийом седативних засобів, що знімають нервове збудження, також можуть бути призначені загальнозміцнювальні ліки;
 • рефлексотерапію або інші фізіопроцедури.

Досить ефективні дихальні вправи під час заїкання. Проте для кожного пацієнта може «спрацювати» свій вид вправ, тому так важливо лікуватися під контролем досвідченого фахівця.

Заїкання у дорослих і дітей піддається терапії: мовлення стає нормальним, плавним, без повторів звуків і складів.

Щоб почати лікування, запишіться на консультацію невролога в «ОН Клінік Дніпро» за контактними номерами телефонів, вказаними на сайті. Наші фахівці підберуть сучасні та ефективні методи терапії.

Коваленко Ольга Юріївна
Коваленко Ольга Юріївна
Лікар відділення неврології

Вартість лікування заїкання і патології мови у Дніпрі

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Дніпро

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Дніпрі

Хочемо подякувати від усієї нашої родини прекрасному доктору-невропатологу Басараб Надії Антонівні за високий рівень професіоналізму та дуже душевне ставлення до пацієнтів!!! Призначене чоловікові лікування дає свої позитивні результати (і це після важкої травми голови та інсульту). Я також задоволена своїм візитом до лікаря. Призначені обстеження були всі у справі, без...
Людмила , 26.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

ОН Клінік Дніпро
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00- 20:00, Нд: 9:00-15:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама