Лікування постінсультних станів у Дніпрі

Інсультом називають гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого нервові клітини залишаються без кисню, поживних речовин і гинуть. Основні причини порушення полягають у закупюванні або розриві судин головного мозку, викликаних тромбами, бляшками холестеринів, різкими стрибками артеріального тиску або структурними змінами судинної тканини.

Наслідки захворювання залежать від тривалості крововиливу і порушених ділянок ЦНС. Якщо раніше до 90% хворих з мозковим крововиливом гинули або ставали інвалідами, то сучасна неврологія навчилася успішно лікувати патологічні стани та домагатися значного поліпшення стану і самопочуття пацієнтів. Центр реабілітації після інсульту пропонує комплексні методики відновлення функцій мозку, спрямованих на повернення людині рухової, мовної та іншої активності.

Яка потрібна реабілітація після інсульту?

Під час крововиливу частина мозку залишається без живлення: не отримує кисень і глюкозу. При цьому нейрони якийсь час залишаються живими, але не здатними виконувати свої завдання. Програма відновлення після інсульту спрямована на активацію ураженої області та повернення їй функціональності. Чим раніше буде розпочато терапію, тим вище шанс реабілітації людини.

Методика відновлення після інсульту передбачає комплексну роботу, в яку може входити:

 • медикаментозна терапія, спрямована на поліпшення живлення клітин головного мозку;
 • заняття на тренажерах і апаратах, що стимулюють рухову активність (актуально за паралічу кінцівок);
 • масаж;
 • рефлексотерапія;
 • заняття з психологом.

Комплекс процедур розробляється індивідуально залежно від ураженої зони та наслідків інсульту. Наприклад, якщо пошкоджено мовний центр і необхідне відновлення мовлення після інсульту, важливим пунктом терапії стають регулярні заняття з логопедом.

Що не можна робити після інсульту?

Одне із завдань невролога - захистити хворого від повторного мозкового крововиливу, який здатен посилити обсяг ураження ЦНС. Для цього пацієнтові необхідно дотримуватися основних правил:

 • уникати різких перепадів температур;
 • відмовитися від тривалого перебування на сонці;
 • вести здоровий спосіб життя - куріння і зловживання алкоголем послаблює судинну тканину;
 • збалансовано харчуватися.

Якщо у людини порушений слух, зір, рухова активність, їй доведеться відмовитися від кермування та високих фізичних навантажень. Але регулярні прогулянки та гімнастика підуть на користь і допоможуть відновитися.

Скільки живуть після інсульту?

Тривалість життя після інсульту залежить від важкості ураження ЦНС і обраної тактики реабілітації. Своєчасний початок відновлювальних процедур і регулярне відвідування центру реабілітації після інсульту дозволяє людям, які перенесли мозковий крововилив, істотно підвищити якість життя. Постійна терапія, дотримання рекомендацій невролога, вироблення режиму відновлення після інсульту в домашніх умовах дають хороший ефект.

Пацієнту важливо вибрати центр реабілітації після інсульту з сучасним обладнанням. У ньому повинні працювати досвідчені та компетентні фахівці, що пропонують передові реабілітаційні процедури та призначають результативні препарати.

Пройти реабілітацію пропонує медичний центр «ОН Клінік Дніпро». У нашому неврологічному відділенні працюють кваліфіковані лікарі з великим досвідом лікування постінсультних пацієнтів. Записатися на прийом можна за контактним номером телефону.

Коваленко Ольга Юріївна
Коваленко Ольга Юріївна
Лікар відділення неврології

Вартість лікування постінсультних станів у Дніпрі

Консультація невролога
ОНЛАЙН Консультація невролога

Лікарі відділення неврології ОН Клінік Дніпро

Відгуки про неврологiв ОН Клінік у Дніпрі

Хочемо подякувати від усієї нашої родини прекрасному доктору-невропатологу Басараб Надії Антонівні за високий рівень професіоналізму та дуже душевне ставлення до пацієнтів!!! Призначене чоловікові лікування дає свої позитивні результати (і це після важкої травми голови та інсульту). Я також задоволена своїм візитом до лікаря. Призначені обстеження були всі у справі, без...
Людмила , 26.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

ОН Клінік Дніпро
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00- 20:00, Нд: 9:00-15:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама