Лікування запору у дітей в Харкові

При запорах у дітей багато батьків експериментують з народними засобами, не розуміючи причину того, що відбувається. Однак такий підхід до вирішення проблеми загрожує наслідками для здоров'я дитини. Адже причину потрібно шукати не тільки в харчуванні, а й в роботі шлунково-кишкового тракту.

Причини закрепу у дітей

Порушення в роботі кишечника призводять до його забруднення шлаками і токсинами. Внаслідок цього порушуються процеси травлення. Щоб кишечник відновив свою роботу і походи в туалет не викликали хворобливих відчуттів, потрібна клітковина. При запорах у дітей в більшості випадків саме її не вистачає в меню дитини, що в сукупності з іншими факторами може призвести до появи запорів. Клітковина міститься в горіхах, бобових (сочевиці, квасолі, нуті), фруктах (бананах, грушах, яблуках, персиках), овочах (картоплі, солодкому перці, моркві, баклажанах, буряку), ягодах (полуниці, малині, суниці).

Іноді причиною виникнення запорів можуть бути авітаміноз, дисфункція травних залоз, недостатній питний режим (визначається індивідуально в залежності від віку, статі, стану здоров'я), а також психологічні чинники. До останніх відносять привчання дитини до нової їжі і горщику, адаптацію дитини до нового колективу в дитячому садку або школі, що провокує розвиток психологічного стресу. Як правило, зміна звичних дій або обстановки призводить до того, що дитина ігнорує позиви до дефекації, вони можуть набувати хворобливий характер.

Також запори можуть розвиватися на тлі ендокринних патологій (гіпотиреозу, цукрового діабету, надниркової недостатності, феохромоцитоми). У всіх випадках причини дитячого запору повинен встановлювати лікар-гастроентеролог.

Запор у маленьких дітей: що робити?

Дитячий запор вимагає уваги лікарів і лікування. Гастроентеролога потрібно відвідати при виникненні ознак:

  • відсутність дефекації більше двох днів;
  • відчуття неповного випорожнення кишечника;
  • здуття живота, кишкові кольки;
  • больовий синдром під час відвідування туалету.

Іноді кал з'являється в невеликій кількості, містить домішки крові. У деяких випадках він змінює колір і запах. Несвоєчасні походи в туалет призводять до накопичення калових мас, розтягування товстої кишки, а також болючої дефекації через травмування твердим калом слизової ануса. Дитина може схрещувати ноги, напружувати сідничні м'язи. Ці руху говорять про позиви в туалет.

Психологічний запор у дітей

Функціональний запор у дітей зустрічається частіше, ніж психологічний. Однак проблеми другого більш істотні. Оскільки, наприклад, при зміні режиму харчування вирішити психологічний запор не представляється можливим. Справа в тому, що він не пов'язаний з інфекцією, захворюваннями травної системи або травмами ануса. Коріння його лежать в головному мозку і роботі нервової системи.

Як правило, такі запори виникають у гіперемоційних і вразливих дітей. Причини того, що відбувається можуть критися в страху перед дефекацією, пов'язані з раніше побаченою картиною по телевізору або на тлі поодиноких хворобливих дефекацій дитини. Часом лікування такого запору знаходиться в компетенції не тільки гастроентеролога, а й психолога.

Лікування хронічного закрепу у дітей

Як правило, функціональні запори лікують медикаментозними препаратами та корекцією раціону дитини. У деяких випадках призначають пробіотики при запорах у дітей, а також фізичні навантаження (заняття спортом допомагають просуванню їжі по шлунково-кишковому тракту). Батькам важливо забезпечити малюкові психологічний комфорт при походах в туалет (дитина не повинна боятися горщика, унітазу, самого процесу дефекації).

Дієта при запорах у дітей

Підбір правильного дитячого меню забезпечить нормальне функціонування кишечника. Для цього виключають солодкі і жирні страви. У раціон вводять страви і напої, які містять клітковину і здатні розм'якшити калові маси (овочеві соки, вода, сухофрукти, кисломолочні продукти). Їжа повинна бути пюреподібною або рідкої консистенції. Уникайте вживання цукровмісних продуктів, які викликають підвищене газоутворення.

Запишіться на прийом до лікаря-гастроентеролога в "ОН Клінік Харків " та отримаєте кваліфіковану допомогу в лікуванні закрепів у дітей. Своєчасна лікарська допомога допоможе уникнути появи ускладнень (хронічних закрепів, геморою, анальної тріщини, дисбалансу мікрофлори кишечника, запальних процесів в товстій кишці).

Вартість лікування запору у дітей у Харкові

Первинна консультація дитячого гастроентеролога
400грн. / 380грн.
Повторна консультація дитячого гастроентеролога
350грн. / 333грн.
Оплата в мед. центрі
Повторний прийом лікаря гастроентеролога дитячого після регламентованого часу
400грн.
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН-Первинна консультація дитячого гастроентеролога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН-Повторна консультація дитячого гастроентеролога
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря гастроентеролога дитячого після регламентованого часу
400грн. / 380грн.

Відгуки про дитячих гастроентерологiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, пр. Московський, 257

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі