Logo
0 800 30 07 00

Відділення отоларингології в Черкасах

На сьогодні частота захворювань в області отоларингології або скорочено – ЛОР неухильно зростає, згідно зі статистикою ВООЗ за останнє десятиліття лише число виникнення синуситів збільшилося на 20%.

Також, оскільки в сферу ЛОР-патологій включені діагностика й усунення наслідків невиліковних ГРВІ й інших сезонних захворювань, важливість профілактичного огляду у профільного лікаря не викликає сумнівів.

Ми лікуємо:

Які захворювання лікує ЛОР?

До переліку ЛОР-органів входять: вухо, горло й ніс, які знаходяться у тісній анатомічній і фізіологічній взаємодії, тому профільний фахівець – отоларинголог сконцентрований на діагностиці, протіканні й комплексній терапії патологій, що виникають у їхніх структурах.

Показання до консультації отоларинголога

Показання до консультації отоларинголога

Отоларинголог надає медичну допомогу під час розвитку інфекційних або запальних патологічних процесів у:

  • вусі (отит, мезотимпаніт, і ін.);
  • горлі (фарингіт, ларингіт і ін.);
  • носі (уроджені патології, травми, риніт, синусит, поліпи й ін.);
  • гайморових, лобових і верхньощелепних пазухах (гайморит, фронтит і ін.);
  • мигдалинах (тонзиліт, ангіна й ін.);
  • бронхах (бронхіт, грибкові інфекції й ін.).

Крім того, він проводить планові й профілактичні огляди, лікує травми, стоматит, видаляє сірчані пробки, новоутворення на мигдалинах, м'якому піднебінні, язичку й витягує сторонні предмети з ЛОР-органів.

Процедури в отоларингології - це частина лікування вуха, горла і носа. За допомогою процедур можна очистити носові пазухи, промити ніс і видалити сірчану пробку з вуха. Все це полегшує хворому стан, дозволяє йому вільно дихати і чути. Наприклад, інгаляції при нежиті допомагають зменшити запалення слизової оболонки носа. Щоб зробити інгаляцію небулайзером, запишіться на процедуру за контактним номером телефону.

Видалення сторонніх тіл з носа, вуха і горла

Вухо, горло і ніс - це анатомічні структури, які мають прямий контакт з навколишнім світом. Вони не захищені на 100% від попадання сторонніх предметів, тому отоларингологам доводиться їх часто витягувати. Найбільш поширені: насіння, намисто, гудзики, горошини. Бувають і живі чужорідні об'єкти: жуки, таргани, мухи та інші комахи.

Сторонні тіла потрібно негайно видаляти. Наприклад, чужорідне тіло в горлі може перекрити дихальні шляхи, а в вусі - закупорити слуховий прохід і частково позбавити хворого слуху. Наявність стороннього тіла рано чи пізно ускладнюється гострим і хронічним запаленням слизових оболонок, сильними болями при ковтанні та розмові, носовою кровотечею, гнійним нежитем.

Для кожного органу існують методики вилучення стороннього предмета. При видаленні чужорідного тіла з вуха отоларинголог промиває зовнішній слуховий прохід теплою водою зі шприца. Якщо чужорідне тіло може набрякнути, наприклад, горох або боби, воно обробляється теплими спиртовими краплями для його зморщування. Якщо чужорідне тіло має шорстку поверхню, застосовуються масла, щоб воно вислизнуло.

Маленькі та гладкі сторонні предмети витягуються просто: досить акуратно висякатися і продути забиту половину носа. Стороннє тіло повинно вийти самостійно. Якщо «підручним» засобом предмет не витягується, отоларинголог використовує інструментальні методи. Спочатку лікар знеболює слизову оболонку носа, потім спеціальним інструментом (наприклад, вушним Аттиковим зондом Воячека) витягує стороннє тіло. Великі об'єкти, наприклад, осколок снаряда, металева запчастина або камінь, видаляються за допомогою операції.

У глотку зазвичай потрапляють рибні або пташині кістки, шматочки дерева, скло, щетинки зубної щітки або дріт. Іноді лікарі знаходять в горлі зубні протези, монети, шпильки, голки, цвяхи, вату, гачки.

Перед витяганням предмета з глотки лікар знеболює його, змащуючи розчином лідокаїну або дикаїну. Отоларинголог бере в руки гортанні щипці і під контролем гортанного дзеркала видаляє стороннє тіло.

Видалення новоутворень ЛОР-органів

До новоутворенням ЛОР-органів відносяться папіломи мигдалин, задньої стінки глотки і піднебінної дужки, патологічні розростання сполучної тканини (фіброми), алергічні та запальні поліпи, фурункули носа і вух. Місцезнаходження новоутворень може бути різним: на слизовій оболонці і напередодні носа, на язичку піднебіння і піднебінних дужках, на мигдалинах.

Ці патології можуть протікати безсимптомно: людина може прожити все життя навіть не здогадуючись, що в його носі ростуть поліпи. Однак новоутворення ЛОР-органів знижують якість життя: ускладнюють ковтання і носове дихання.

Видалення новоутворень показано у випадках:

  • розростання в носоглотці і ротоглотці порушують дихання і ковтання, змінюють голос і провокують інфекційні захворювання;
  • порушується слух, уражається барабанна перетинка, виникають ускладнення в середньому і внутрішньому вусі;
  • якщо є ризик переходу в злоякісну пухлину.

Для діагностики новоутворень отоларинголог використовує рентгенографію, огляд спеціальними ЛОР-інструментами, комп'ютерну томографію, ларингоскопію, отоскопію, риноскопию і ендоскопію. Після виявлення патології лікар видаляє новоутворення.

Для видалення патологічних тканин отоларинголог використовує різні методи, в залежності від специфіки та розташування новоутворення. В арсеналі ЛОР-лікаря є такі методи:

  • традиційні - видалення скальпелем, наприклад, лікування та розтин фурункулів носа і вух;
  • радіохвильові - видалення радіохвилею;
  • лазерні - видалення безконтактним лазером, що виключає інфікування і кровотечу під час операції;
  • ендоскопічні - видалення спеціальним ендоскопом, який складається з петлі та щипців.

Операції в отоларингології виконуються під місцевою анестезією або наркозом. Після операції починається відновлювальний період, протягом якого можна відвідувати сауну і лазню, займатися фізичними навантаженнями, вживати алкоголь і курити, їсти гарячу і гостру їжу. Детальніше про перебіг операції і післяопераційних рекомендаціях вам повідомить отоларинголог на консультації.

Промивання порожнини носа і навколоносових пазух

Промивання порожнини носа і навколоносових пазух призначається при хронічних і гострих захворюваннях носа і його придаткових пазух: риніті, гаймориті і фронтиті. Ці захворювання супроводжуються запаленням слизової оболонки, набряком, накопиченням запальної рідини, гною і токсинів. Тому промивання - найбільш ефективна процедура для видалення рідини, яка дозволяє залишити порожнину носа в чистоті і не створити бактеріям умови для розмноження і розвитку. Процедура промивання полегшує симптоматику і дозволяє хворому знову дихати носом.

«Носовий душ» або іригаційна терапія проводиться лікарськими і гігієнічними засобами. Промивання носа виконується за допомогою спеціальних ЛОР-інструментів і методик:

  • апаратне промивання. Воно проводиться за допомогою відсмоктування: в одну половину носа вводиться розчин з ліками, а через іншу ця рідина віддаляється відсмоктуванням. Таким чином розчин проходить по носових раковинах і ходах, очищаючи їх.
  • промивання носа флаконами-іригатора або промивання за допомогою водного струменя. Розчин з ліками під тиском вводиться в ніс з одного боку, а через другу ніздрю цей же розчин виводиться;
  • зрошення - введення ліків шляхом розпилення. Цей метод відрізняється від попередніх тим, що тут немає примусового вилучення розчину або рідини.

До навколоносових пазух важко отримати прямий доступ. Тому отоларинголог може проколоти гайморову або лобову пазуху, щоб витягти з неї гній і інші запальні рідини.

Видалення сірчаної пробки з вуха

Сірчана пробка - це скупчення вушної сірки в зовнішньому слуховому проході. Сірчані пробки формуються через неправильну гігієну вуха, вроджені анатомічні аномалії вуха, тривалу роботу з пилом, носіння слухового апарату, швидкий ріст волосся в слуховому проході, чужорідні тіла.

В отоларингології для видалення сірчаної пробки використовується метод іригації - вимивання спеціальними розчинами. Цей метод підходить для видалення м'яких пробок. Для твердих пробок і заторів, які повністю перекривають слуховий прохід, використовуються церуменолітичні засоби, наприклад, Ремо-Вакс. Цей препарат робить сірчану пробку м'якої і доступною для вимивання.

Якщо ви виявили у себе або близької людини стороннє тіло в ЛОР-органах, підозрюєте новоутворення, вам потрібно промити ніс і придаткові пазухи або видалити сірчану пробку, зверніться до отоларинголога в медичний центр «ОН Клінік Черкаси».

Як проходить огляд у ЛОРа?

Обстеження в отоларинголога на первинному етапі містить у собі збір анамнезу й скарг пацієнта, проведення візуального огляду для виявлення особливостей дихання й наявності асиметрії обличчя і пальпацію для оцінки чутливості й визначення ущільнень. Наступним етапом дослідження стану й функціонування ЛОР-органів є призначення й проведення спеціальних аналізів (наприклад, крові й іншого біоматеріалу), і обстежень.

Серед найінформативніших методів діагностики в отоларингології визнані:

  • ендоскопія (огляд стану органів за допомогою сферичного дзеркала й джерела освітлення);
  • риноскопія (внутрішній огляд носових порожнин за допомогою розширювального дзеркала);
  • рентген (для виявлення скупчення слизу або гною, новоутворень, сторонніх предметів).

Для прояснення клінічної картини можуть бути призначені: проведення томографії, пункційного забору матеріалу з наступним бакпосівом, термографія (пошук вогнищ запалення, особливо вона рекомендована дітям і в період вагітності) і діафаноскопія (метод виявлення кіст і пухлин у носових пазухах).

Враховуючи поширеність і високу частоту виникнення захворювань ЛОР-органів, а також серйозність їх ускладнень (аж до запалення оболонок мозку), ми наполегливо рекомендуємо не ігнорувати ознаки можливого захворювання, а відвідати лікаря в обов'язковому порядку. Ви можете звернутися до сімейного лікаря за напрямком до ЛОРа, або записатися прямо до отоларинголога в нашому медичному центрі.

Клінічні симптоми розвитку патологічного процесу включають:

  • порушення носового дихання й густі виділення з носа;
  • дискомфорт і біль в області носа, ока або верхньої щелепи;
  • набряк м'яких тканин обличчя;
  • біль у горлі, вухах;
  • збільшення локальних лімфовузлів;
  • зниження слуху й ін.

У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна здати імунохроматографічним тест (ІХА-тест) на коронавірус. ІХА-тест є експрес-тестом, в ході якого береться мазок з носоглотки. Результати тесту пацієнт отримує через 10 хвилин після дослідження. Точність ІХА-тесту складає 98,8%, а чутливість до збудника інфекції - 97,5%.

У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» ми надаємо нашим пацієнтам широкий спектр медичних послуг у сфері отоларингології: від постановки точного діагнозу до розробки ефективної індивідуальної схеми лікування й профілактики захворювань. Щоб записатися на прийом до лікаря в місті Черкаси, ви можете залишити заявку на сайті або зателефонувати нам за номером, вказаним на сайті.

Опанасенко Тетяна Сергіївна
Опанасенко Тетяна Сергіївна
Лікар відділення отоларингології

Відгуки про лікарів-отоларингологів у Черкасах

Була на прийомі у лікаря отоларинголога Опанасенко Т.С. на процедурі промивання миндалин. Щиро вдячна за якісно проведену процедуру, було легко і комфортно, отр...
Тетяна , 07.10.2021. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-отоларингологів у Черкасах

Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон

Лікарі відділення отоларингології ОН Клінік Черкаси

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.