0 800 30 11 77

Безглузді міфи про контрацепцію

Безглузді міфи про контрацепцію
Читати 5 хвилин | Створено: 26 липня 2019 | Оновлено: 26 липня 2019 | 43396 43396
В епоху доказової медицини існує низка методів контрацепції, які показали свою ефективність на практиці.

На жаль, для багатьох жінок презервативи, спіралі, гелі, таблетовані форми не є засобами вибору, а ось нетрадиційні методи захисту від незапланованої вагітності дуже користуються популярністю. Народних способів запобігання вагітності досить багато, але кожен із них дивує своєю безглуздістю.

Вважається, що при занятті сексом у вертикальному положенні насіннєва рідина витікає з піхви і сперматозоїди не встигають дістатися яйцеклітини.

Однак, навіть у краплі сперми, що залишилася, може виявитися найактивніший «живчик», який дасть початок новому життю. Поряд із заняттям сексом стоячи, прихильники нетрадиційної медицини рекомендують після статевого акту пострибати. На жаль, анатомічно організм людини влаштований таким чином, що «витрусити» із себе щось досить непросто.

Один із найпопулярніших способів запобігання — переривання статевого акту.

Багато пар сліпо вірять, що цей спосіб дійсно ефективний. Однак, у переднасіннєвій рідині, яка виступає як мастило, міститься невелика кількість сперматозоїдів, які можуть стати причиною несподіваної вагітності. До того ж лікарі-урологи вважають, що переривання еякуляції сприяє розвитку у чоловіків сексуальних розладів, ранньої еректильної дисфункції, передчасного сім'явипорскування, застою в органах малого тазу і, як наслідок, простатиту.

Для вимивання сперматозоїдів з організму жінкам потрібно після сексу сходити до туалету.

Справді, відвідування туалету після заняття коханням рекомендується. Однак це ефективно для запобігання інфекціям сечостатевої системи, а не з метою запобігання вагітності. Те саме стосується й прийняття душа. Навіть найретельніша гігієна не врятує від небажаної вагітності, але відвідування ванної кімнати після сексу як профілактика інфекцій дуже рекомендується обом партнерам.

Ще один варіант контрацепції полягає в тому, що після сексу потрібно засунути часточку лимона у піхву.

Залишається фактом, що кисле середовище на чоловічі статеві клітини справді впливає згубно. Але, на жаль, застерегти себе від небажаної вагітності таким чином не вдасться, оскільки сперматозоїди протягом 20 секунд після еякуляції опиняються в шийці матки, а вже через 90 секунд вони локалізуються в маткових трубах, де відбувається запліднення.

Однак, лимонним соком все ж таки можна легко досягти одного результату. Кислота порушує природний бар'єр статевих органів жінки, що загрожує розвитком інфекцій та хімічного опіку. Деякі жінки за відсутності під рукою лимона ще більше вигадливі і виконують спринцювання лимонною, оцтовою, борною чи саліциловою кислотою. Механізм залишається тим самим — вбити сперматозоїди кислим середовищем. Але, на жаль, абсурдність цих методів також зберігається.

Не менш підступний спосіб контрацепції полягає у використанні одеколону.

Жінка за допомогою ватки, попередньо змоченої у парфумі, обробляє статевий член свого партнера. Чоловік, не дивлячись на сильний біль, продовжує розпочату справу. Однак пара не здогадується, що одеколон здатний швидко випаруватися, а кислотно-лужне середовище піхви від цього ніяк не змінюється і сперматозоїди залишаються життєздатними.

Але все ж таки результату очікувати від даного методу можна. Після експерименту з одеколоном партнери отримують вельми «несподіваний» позитивний тест на вагітність і, цілком імовірно, ушкодження статевого органу чоловіка за рахунок огрубіння, пересушування та розтріскування шкіри члена.

Календарний спосіб запобігання не менш популярний, ніж перерваний статевий акт.

Його складність полягає в тому, що жінка має точно знати розклад свого менструального циклу і не забувати вимірювати температуру піхви. Виходячи з цих даних, партнери займаються сексом у «безпечні дні», коли запліднення малоймовірне. Однак, не всі пам'ятають, що 100% безпечних періодів немає і надалі сильно дивуються, коли тест показує 2 смужки.

Деякі наївні люди вважають, що якщо тампон ввести у піхву, то під час статевого контакту сперматозоїди не зможуть досягти своєї мети. Крім сумнівного контрацептивного ефекту, заняття сексом з тампоном може бути небезпечним, оскільки він може проштовхнутися глибше у піхву та спровокувати сильний дискомфорт.

Хочеться вірити, що використати один із цих способів жодній жінці у своєму житті не захочеться. Насамперед потрібно думати про власну безпеку та збереження здоров'я. Варто довіряти лише тим способам контрацепції, які були доведені наукою та показали свою ефективність на практиці. Щоб вибрати найбільш підходящий для конкретної жінки метод контрацепції, рекомендуємо звернутися до лікаря.

Гінекологія в ОН Клінік Одеса

Безглузді міфи про контрацепцію - Ющенко Тетяна Олександрівна
Ющенко Тетяна Олександрівна
ОН Клінік Одеса
вул. Мала Арнаутська, 56
Графік роботи:
Пн - Пт: 8:30 - 19:30
Сб: 9:00 - 17:00
Нд: 9:00 - 14:00
Рейтинг статті:
4.5 з 5 на основі 2 оцінок
Безглузді міфи про контрацепцію
Лікар акушер-гінеколог, онкогінеколог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Безглузді міфи про контрацепцію
Стаття перевірена: Чабаненко Інга Гієвна
Лікар-гінеколог. Вища категорія. Стаж роботи 17 років.

Поставте своє питання Гінекологу
«ОН Клінік»

Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.

Не пропустіть оновлення від нас!

Обмінюємо email на корисну інформацію про ваше здоров’я. Нас читають понад 100 000 користувачів щомісяця. Приєднуйтесь і ви!