Logo
0 800 30 17 30

Лікування порушень менструального циклу в Одесі

Порушення менструального циклу (менструальні дисфункції) – це збій регулярності місячних, скорочення або збільшення їхньої тривалості та рясності. Також до порушень менструації гінекологи відносять болісні місячні, які супроводжуються інтенсивними болями внизу живота і попереку, а також важкий ПМС (передменструальний синдром).

Лікування збою менструального циклу у дорослих і дітей проводять гінекологи медичного центру «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом лікарів ведеться цілодобово.

Причини розвитку менструальних дисфункцій у дорослих і дітей

Менструальні дисфункції можуть вказувати на гінекологічні патології та гормональні зміни в організмі. Причини збою менструального циклу:

  • дисфункції яєчників (порушення вироблення статевих гормонів яєчниками);
  • новоутворення матки (лейоміома, фіброміома, поліпи матки);
  • ендометріоз (патологічне розростання ендометрія матки);
  • ендокринні патології (захворювання щитоподібної залози або гіпофіза, надниркова недостатність, дисфункція яєчників);
  • переривання вагітності (аборт, викидень);
  • гормональний збій (на тлі прийому гормональних препаратів, порушення обміну речовин, авітамінозу, тривалого утримання від статевих контактів);
  • інфекційні захворювання статевих органів (гонорея, сифіліс, трихомоніаз, хламідіоз);
  • гострі запалення репродуктивних органів (оофорит, сальпінгоофорит, ендометрит, цервіцит);
  • неправильне використання внутрішньоматкової спіралі (наприклад, після закінчення терміну експлуатації або в разі її зміщення).

Збій менструального циклу може статися під час вживання протизаплідних засобів, оскільки їхнє застосування пригнічує функцію яєчників і овуляцію, що припиняє природні місячні та перебудовує гормональний фон жінки. На місячні можуть вплинути стрес, перевтома, початок і скасування деяких медикаментозних препаратів (наприклад, антидепресантів, антибіотиків, кортикостероїдів, антикоагулянтів).

Постійні збої менструального циклу можуть спостерігатися у підлітків у перший рік менструації, оскільки відбувається перебудова гормонального фону. У разі ненастання місячних до 16 років і нерегулярного циклу більш ніж рік після початку менструації необхідно звернутися до гінеколога за консультацією.

Також нерегулярність місячних і зміна їхньої рясності можуть з'явитися у жінок у період передменопаузи, яка в нормі настає після 45-50 років. Менструальні дисфункції під час клімаксу зумовлені згасанням репродуктивної функції жінки і зниженим синтезом статевих гормонів (є природним фізіологічним процесом). Під час менопаузи будь-які кров'янисті виділення є патологічними і потребують діагностики у гінеколога.

Збій менструального циклу може статися в разі посилених фізичних навантажень та емоційного перенапруження. Також затримку місячних може викликати зміна клімату і часового поясу, оскільки змінюються циркадні ритми організму.

Нерегулярність менструального циклу можуть спровокувати суворі дієти з недостатньою кількістю поживних речовин і різке зниження маси тіла. Збій циклу після першого разу може бути зумовлений сильним емоційним потрясінням і переживаннями.

Ознаки та види порушень менструального циклу в дорослих і дітей

Тривалість менструального циклу в нормі становить 21-35 днів. Місячні мають наступати регулярно з постійним інтервалом. Затримка місячних є ранньою ознакою вагітності, зокрема позаматкової, а також може вказувати на розвиток гінекологічних патологій. Симптоми збою менструального циклу:

  • нерегулярний менструальний цикл (скорочення або збільшення інтервалу між менструаціями);
  • мізерні місячні (мажучі кров'янисті виділення);
  • занадто рясні менструації (з великими крововтратами, згустками, спричиняють необхідність часто міняти гігієнічні засоби);
  • тривалі менструальні кровотечі (у нормі місячні тривають від трьох до семи днів);
  • болісні місячні;
  • важкий передменструальний синдром (супроводжується підвищеною нервозністю, дратівливістю, занепадом сил, набряками кінцівок і обличчя, безсонням);
  • місячні з нудотою, ознобом, підвищенням температури тіла.

Кровотечі в середині менструального циклу є аномальними і потребують діагностики в лікаря, оскільки можуть вказувати на захворювання органів репродуктивної системи (наприклад, пухлини матки або яєчників). Коричневі або рожеві виділення до і після місячних можуть з'явитися в разі патологій ендометрія матки або її шийки (наприклад, гіперплазії ендометрія, ерозії шийки матки, ендометріозу).

Менструальні дисфункції гінекологи поділяють на види залежно від причин і характеру порушень. Види порушення менструального циклу:

  • дисменорея (болісні місячні);
  • олігоменорея (нерегулярні менструації);
  • аменорея (відсутність місячних тривалий термін);
  • гіпоменорея (мізерні місячні);
  • дисфункціональні та аномальні маткові кровотечі (хаотичні кров'яні виділення).

Причини і тип менструальної дисфункції може визначити гінеколог після збору анамнезу та обстеження. У жінки можуть спостерігатися індивідуальні особливості організму, зумовлені генетично (наприклад, менструальний цикл із кров'яними виділеннями в період овуляції, приблизно за 14 днів до місячних).

Діагностика збою менструального циклу у дорослих і дітей в Одесі

Збої менструального циклу діагностують і лікують гінекологи медичного центру «ОН Клінік Одеса». Обстеження при менструальних дисфункціях включає:

  • огляд на гінекологічному кріслі;
  • відеокольпоскопію (дослідження слизової оболонки піхви і шийки матки шляхом багаторазового збільшення);
  • гінекологічне УЗД (обстеження матки, яєчників, фаллопієвих труб для виявлення запалень, новоутворень, структурних змін);
  • мазок із цервікального каналу на цитологію (виявлення атипових клітин);
  • аналіз на статеві інфекції (у разі підозри на ЗПСШ);
  • дослідження на статеві гормони;
  • клінічний і біохімічний аналізи крові (для оцінки загального стану здоров'я).

У разі збою менструального циклу у підлітка гінекологічний огляд і трансабдомінальне УЗД (через передню черевну стінку живота) проводяться в присутності одного з батьків. Перед ультразвуковим дослідженням необхідно наповнити сечовий міхур (випити близько 600-800 мілілітрів чистої негазованої води і не мочитися).

У разі підозри на ендокринні захворювання гінеколог може призначити консультацію ендокринолога. Терапію для нормалізації менструального циклу лікар призначає після виявлення виду і причини його порушення.

Лікування дисменореї у дорослих і дітей в Одесі

Дисменорея – це болісні місячні, що супроводжуються тягнучими болями в животі і попереку різної інтенсивності та тривалості. Спастична дисменорея характеризується спазмами в нижній частині живота, які з'являються через посилене скорочення міометрія (м'язової стінки) матки. Види дисменореї:

  • первинна (пов'язана з функціональними порушеннями та гормональними змінами);
  • вторинна (виникає на тлі гінекологічних патологій).

Первинна дисменорея найчастіше спостерігається у підлітків і у жінок з гормональними порушеннями (наприклад, за дисфункції яєчників або гіпотиреозу). Тягнучий біль під час місячних з'являється у підлітків через нестабільний гормональний фон і може зникнути в разі стабілізації менструального циклу.

Вторинна дисменорея характеризується появою або посиленням болю під час місячних і вказує на розвиток захворювань органів репродуктивної системи. Болі під час менструації можуть вказувати на патологічні зміни в ендометрії матки (наприклад, його патологічне розростання).

Лікування дисменореї полягає в усуненні патології, яка її спровокувала. У разі порушеного синтезу гормонів гінеколог може призначити гормональну терапію, в разі органічних патологій (змін структури органів) – лікування за допомогою медикаментозних препаратів або хірургічного втручання (наприклад, видалення поліпів матки або припікання ерозії шийки матки).

Лікування олігоменореї у дорослих і дітей в Одесі

Олігоменорея – це менструальна дисфункція, яка характеризується збільшеним інтервалом між місячними. Олігоменорея діагностується за менструального циклу понад 40 днів, причому місячні можуть бути регулярними або ациклічними (з постійними затримками або з їхнім передчасним настанням).

Діагностика менструальних порушень включає дослідження структури органів репродуктивної системи та їх функціональності (за допомогою кольпоскопії, гінекологічного УЗД і лабораторних аналізів). Лікування олігоменореї призначає гінеколог після виявлення її причини.

Лікування аменореї у дорослих і дітей в Одесі

Аменорея – це порушення менструального циклу, яке характеризується відсутністю місячних упродовж понад трьох місяців. Види аменореї:

  • фізіологічна (настає під час природних фізіологічних процесів, наприклад, вагітності, лактації, менопаузи);
  • патологічна (розвивається на тлі патологій у репродуктивній або ендокринній системі).

Аменорея діагностується у підлітків за відсутності менструації по досягненню 16 років і потребує діагностики у гінеколога (обстеження гормонального фону та органів малого таза). Лікування порушень менструального циклу залежить від виявленої причини. Фізіологічна аменорея не потребує терапії.

Записатися на консультацію гінеколога і лікування порушень менструального циклу в дорослих і дітей у медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Ющенко Тетяна Олександрівна
Ющенко Тетяна Олександрівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість порушень менструального циклу у Одесі

Відеокольпоскопія
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога за кордон
ОНЛАЙН Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Одеса

Відгуки про лікарів-гінекологів у Одесі

Потрапила до лікаря-гінеколога по відгукам з інтернету і залишилася дуже задоволена. Чабаненко Інга дуже кваліфікований лікар, як на мене. Дуже уважна і відразу...
Тетяна , 01.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня.Хочу подякувати лікарю гінекології Сербіна Ліліана Вікторівна за вашу працю, компетентна професіонал в своїй роботі.Завжди на зв'язку,пояснює все до...
Вікторія , 14.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Большая благодарность доктору Ющенко Т.О. за профессионализм, внимание, чуткое отношение к пациенту и его проблемам. Доктор очень понравилась.
Марина , 26.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Чебаненко Інга Гієвна лікар, який має досвід та відчуття, що ти в надійних руках. Дякую за турботу про пацієнтів.
Валентина , 26.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Гінеколог - Ющенко Т. дуже фаховий спеціаліст, привітна, з професіоналізмом віднеслася до мого звернення і вирішила проблему дуже влучно. Велика подяка. Рекоме...
Наталія , 26.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу подякувати найкращому гінекологу! Ліліана Вікторівна Сербіна, дякую Вам за професіоналізм, чуйність, увагу, доброту та Ваші золоті руки. Дякую за професі...
Дарія , 24.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Статнік Вікторія Василівна - дуже уважна, розʼяснила мені дуже детально про мої проблеми, дала дійсно корисні рекомендації. Сподобалось, прийду ще.
Олена , 19.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Приємна, ввічлива, тактовна. Усе пояснила, усе призначила. Було легко і комфортно. Лікар, дуже розташовує до себе. Дякую, Шляхтина Л.П.
Євгенія , 14.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.