Logo
0 800 30 17 30

Лікування дуоденіту в Одесі

Запальне захворювання дванадцятипалої кишки називають дуоденітом. Хвороба може протікати в гострій і хронічній формі. Тому за виявлення перших ознак захворювання потрібно звертатися до гастроентеролога.

Симптоми дуоденіту залежать від прояву форми недуги. Гострий дуоденіт характеризується:

  • різким болем у животі, який може посилюватися під час сну або після прийому їжі;
  • нападами нудоти, блювоти, підвищеного слиновиділення;
  • слабкістю, швидкою стомлюваністю;
  • підвищеною температурою тіла.

Дуоденіт за симптоматикою схожий з багатьма захворюваннями травної системи. Для встановлення точного діагнозу не обійтися без допомоги лікаря. У разі відмови від кваліфікованої медичної допомоги розвивається хронічний дуоденіт (виникає відчуття важкості в животі, діарея, з'являється відрижка або печія, неприємний запах із ротової порожнини).

Діагностика дуоденіта в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» проходить на сучасному обладнанні в зручних кабінетах. Пацієнт отримує якісне лікування від досвідчених лікарів-гастроентерологів за індивідуальною методикою. Після огляду та вивчення результатів аналізів (УЗД, аналіз крові та сечі, інші дослідження, призначені лікарем) фахівець ставить діагноз і підбирає лікування. За показаннями можуть призначатися фізіопроцедури.

За больового синдрому призначають знеболювальні препарати. Пацієнту обов'язково призначають дієту (виключення з раціону смажених і гострих страв, копченостей, гострих соусів, спиртних напоїв). Дотримуватися дієтичного раціону необхідно і після одужання (мінімум пів року).

Для якнайшвидшого відновлення слід уникати стресових ситуацій, відмовитися від куріння, важких фізичних навантажень і дотримуватися приписів лікуючого лікаря-гастроентеролога.

Причини дуоденіта

Основною причиною виникнення дуоденіта лікарі називають харчові отруєння і неправильний раціон харчування, зокрема зловживання гострими стравами. До факторів, які призводять до розвитку хвороби, належать:

  • вживання продуктів і напоїв, що подразнюють слизову органів травної системи (копченості, прянощі, жирне м'ясо, алкоголь, кава);
  • хвороби шлунка, кишечника, печінки (панкреатит, виразкова хвороба, гастрит);
  • харчові інфекції (хелікобактер пілорі, клостридії, стафілококи).

Іноді спровокувати болі в області шлунка можуть шкідливі звички, токсичні речовини (наприклад, ті, які містять у своєму складі велику кількість лугів, кислоти). Причиною появи недуги можуть стати неперетравлювані частки твердої їжі.

Якщо після перенесеного гострого дуоденіту в пацієнта тривалий час спостерігаються часті закрепи, погана перистальтика кишечника, а також своєчасно не лікуються захворювання органів травлення, зростає ризик розвитку хронічної форми хвороби. Це може привести до серйозних наслідків для здоров'я.

Ускладнення дуоденіта можуть виникати на тлі зниження імунітету, внаслідок неправильного харчування, гормональних збоїв, а також через харчову алергію. До них належать:

  • розвиток виразки дванадцятипалої кишки;
  • кишкова кровотеча;
  • порушення в роботі травних залоз;
  • непрохідність кишечника.

Насамперед профілактика дуоденіта зводиться до корекції харчування. Необхідно перейти на дробне харчування, виключити вживання гострих соусів, фаст-фуду і жирних страв. Рекомендований плановий огляд у гастроентеролога не рідше, ніж 1-2 рази на рік.

Лікування дуоденіту в «ОН Клінік Одеса» проходить під наглядом досвідчених лікарів-гастроентерологів. Записатися на прийом до лікаря і отримати індивідуальну програму лікування можна за телефоном або після заповнення електронної заявки.

Легостаєва Альона Олександрівна
Легостаєва Альона Олександрівна
Лікар відділення гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування дуоденіту у Одесі

Консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон

Лікарі відділення гастроентерології ОН Клінік Одеса

Відгуки про лікарів-гастроентерологів у Одесі

Хочу сказати велике спасибі Коваленко С.Р. Чесно кажучи записуючись на прийом мене насторожило, що практики 3 роки, але це лише помилки нав'язані суспільством....
Інна , 18.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар, Коваленко С. Р. чуйна, співпереживаючий лікар, який дуже тактовно, але впевнено допомогла розібратися з моєю проблемою. Аналізи гарно розшифрувала і приз...
Лариса , 30.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Мені дуже сподобалася лікар-гастроентеролог Олена Олександрівна Легостаєва, роботу виконує професійно, дуже приємна жінка. Все сподобалося.
Надія , 26.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу залишити відгук. Робила гастроскопію під наркозом. Прекрасний лікар Бойко М.В. Супер анастезіолог, і супер медсестра. Залишилася дуже задоволена.
Анастасія , 19.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Гастроскопія - не особливо приємна процедура. І якщо ви переживаєте про те, як пережити ці кілька хвилин, то лікар-ендоскопіст Головач Олег Іванович зробить все...
Олександра , 22.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Прийом пройшов дуже добре, лікарка дуже уважна. Розповіла про моє захворювання і пояснила як все приймати ліки. Будемо далі спостерігатися у Коваленко С.Р. Побі...
Нина , 21.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Були на прийомі у гастроентеролога Коваленко Софія Русланівна, чудовий лікар, чудова людина, велика вдячність. Подяка Гурченкова Галина Ігорівна. Бажаєм здоровʼ...
Людмила , 21.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Все пройшло добре. Дуже дякую.
Микола , 21.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.